fbpx

Nõudmised trükifailile

Õiges mõõdus salvestatud PDF on kõige kindlam viis tagamaks just sellist tulemust nagu olete algselt soovinud!

Üldised nõudmised

Raster faili formaadid: TIFF, EPS, JPG, PDF
Vektor faili formaadid: CDR, EPS, PDF

Kõik kujunduses kasutatud värvipildid ja värvitoonid peavad olema CMYK kujul.
Resolutsioon 200 – 300dpi
Kõik tekst kurvideks.

Kõik objektid, näiteks logo, nimi ja muud tähtsad kujunduselemendid, peavad asuma vähemalt 3 mm kaugusel (lõigatud) servadest.

Mahukamad kujundused tuleks panna meie ftp kataloogi ftp.hoobeks.ee
Kasutajanime ja salasõna saamiseks võtke, palun, ühendust.

Visiitkaardid

Visiitkaardid peavad olema kujundatud nii, et saaks lõigata igalt küljelt 3mm.
Visiitkaartide  suurus on 50x90mm, järelikult kujunduse suurus peab olema 96x56m.

copyee_bleed

Bleed

Bleed on lõikevaru, mis trükise järeltöötluses maha lõigatakse. Trükikojas trükitakse tavaliselt veidi suuremale paberile, kui on toodangu lõppformaat ning lõigatakse pärast õigesse formaati pakkidena, milles on kuni 1000 lehte paberit. Sellise lõikamise korral ei pruugi lõikus toimuda täpselt mööda ettenähtud lõikejoont. Lubatud tolerantsi piires võib lõikejoon olla dokumendi puhtast formaadist veidi sees- või väljaspool (eriti raamatute-brošüüride puhul).

Kui kujunduses on paigutatud mõni objekt (foto, värviline pind vms) täpselt puhta formaadi servani, siis veidi väljapoolt lõigates jääb sinna vahele häiriv valge triip. Kui kujunduses on paigutatud näiteks tekst täpselt puhta formaadi servani, siis võivad selle viimased tähed veidi seestpoolt lõigates kaduma minna.

Probleemide vältimiseks peaks kõik vajalikud objektid asuma puhtast formaadist vähemalt 3 mm seespool ning servani ulatuma pidavad pildid, jooned, värvipinnad jms vähemalt 3 mm üle puhta formaadi. Raamatute-brošüüride puhul peaks need reservalad olema 5 mm, sest raamatuplokkide voltimise, õmblemise jne käigus võivad tekkida suuremad nihked.

Mõnikord saadakse bleedist nii aru, et tehakse dokument küll igas suunas 5 mm suurem, kuid jäetakse see tühjaks – sellest pole ju kasu, sest väljastpoolt lõigates jääb ikka valge triip paistma.

A4 bleed